Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Меню сайту

Психолог радить...

 <

Бібліотека

<

Блог для конкурсу

 <

2019-2020 н.р.

Графік проведення батьківських зборів

по ЗОШ № 84

на 2019-2020 н.р.

Класи

Дата проведення

Відповідальні

1

5-і кл.

29.08.2019

Гром'як Л.М.,

Кл.керівники 5-х кл.

2

1-11 кл.

12.09.2019

Гром’як Л.М.

Кл.керівники 1-11 кл.

3

1-11 кл.

14.11.2019

ЗМІНЕНО на 24.10.2019

Гром’як Л.М.

Кл.керівники 1-11 кл.

4

1-11 кл.

23.01.2020

 

Гром’як Л.М.

Кл.керівники 1-11 кл.

5

1-11 кл.

09.04.2020

Гром’як Л.М.

Кл.керівники 1-11 кл.

 

 ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ  БАТЬКІВСЬКОГО  ЛЕКТОРІЮ

за участю адміністрації

по  ЗОШ  № 84 на 2019 - 2020 н.р.

№ п/п

Тематика

зборів

Термін проведення

Аудиторія

Відповідальний

за підготовку

 

1

 

Адаптація учнів

5-х класів

 

29.08.2019

 

Батьки

5-х класів

 

Гром'як Л.М., ЗДНВР

Кл.кер.5-х кл.

2

 Зайнятість дітей в позаурочний час.

12.09.2019

Батьки 1-11 класів

Гром’як Л.М., ЗДНВР

3

1.Про організацію і проведення ЗНО-2020.

23.01.2020

Батьки 11-х класів.

Кулєшова Л.А.

 

4

Заходи по організації та проведенню ДПА.

 

09.04.2020

Батьки

4-х, 9-х, 11-х класів

Головченко С.І.,ЗДНВР

Кулєшова Л.А., ЗДНВР

 

Загальношкільні батьківські збори

24 жовтня 2019 р. для батьків учнів 7-9 класів за участю представників правоохоронних органів.

Тематика: 1. Профілактика попередження правопорушень серед дітей. 

                    2. Дитина і сім'я. Стосунки між дорослими та дітьми. Як любити дітей.

09 квітня 2020 р. для батьків 1-11 класів (тематику буде додано за місяць до зборів).

 

Батькам про збори

            Батьківські збори є найважливішою формою взаємодії сім'ї і школи, засобом підвищення ефективності навчально-виховного процесу. Однак для того, щоб воно дійсно виконувало свою роль, необхідно його правильно підготувати і провести. Багато батьків скаржаться на те, що в сучасній школі на зборах класні керівники обговорюють лише організаційні та матеріально-технічні питання, збираючи гроші з батьків.

Які ж функції повинні виконувати батьківські збори?

            Серед таких функцій слід вказати:

1) ознайомлення батьків зі змістом та методикою навчально-виховного процесу в школі (характеристика використовуваних навчальних програм, методів навчання, розповідь про проведені позаурочних заходах, факультативах, гуртках і т.п.);

 2) психолого-педагогічна освіта тат і мам, яке може виражатися в інформуванні батьків про особливості конкретного віку, умови успішної взаємодії з дітьми і т.д.;

3) залучення батьків до спільної з дітьми діяльності (позаурочні заходи - конкурси, екскурсії, походи тощо);

4) спільне вирішення організаційних питань (харчування, чергування, дисципліни та інших проблем).

Вибір виду і форми батьківських зборів залежить від його тематики і поставлених цілей.

Серед видів можна виділити: організаційні (присвячені, наприклад, майбутньої далекої екскурсії дітей або підготовці до багатоденних походи), збори за планом психолого-педагогічного освіти (наприклад, лекція з залученням психолога про умови успішного спілкування з підлітками), тематичні, збори-диспути з актуальних проблем навчально-виховного процесу, підсумкові (семестрові) і т.д. Тематика батьківських зборів зазвичай визначається педагогами і може обговорюватися на батьківському комітеті.

Батьківські збори так само можна розділити на загальношкільні, збори  з паралелей і класні.

Загальношкільні батьківські збори проводяться зазвичай рідше, ніж класні, раз - два на рік, і то в разі потреби. Тат і мам знайомлять з новими статутними документами школи, нормативними актами у сфері освіти, з основними напрямками, завданнями і підсумками роботи навчального закладу.

Збори батьків певної паралелі можуть проводитися у випадку необхідності обговорення найважливішої проблеми, питання, що стосується тільки учнів даних класів (наприклад, збори батьків випускних класів, тат і мам першокласників).

Класні батьківські збори організовуються кілька разів на рік зазвичай після канікул / перед канікулами,  в кінці півріччя. На них обговорюються найважливіші завдання навчально-виховної роботи в даному класі, проводиться планування виховної роботи, визначаються способи і методи ефективного співробітництва сім'ї і школи, підводяться підсумки виконаної роботи.

З чого починається підготовка до батьківських зборів?

З визначення його тематики. Необхідні теми нерідко повідомляються адміністрацією, визначаються самостійно педагогами (класним керівником, або вчителями - предметниками), пропонуються батьками. Дуже важливо порадитися з батьками дітей стосовно того, які питання і проблеми їх цікавлять. Далі слід визначити форму проведення зборів та його зміст - можливо, навіть написати коротко конспект з викладенням інформації, яку треба довести до відома батьків. Нерідко батьківські збори зводяться до монологу педагога, проте слід активно залучати батьків до обговорення проблем навчально - виховного та організаційного характеру.  Збори можуть проводитися у формі лекції (у ролі лектора - педагог, психолог, лікар), дискусії, роботи по групах для обговорення найважливіших питань роботи і т.д. Найчастіше використовується традиційна форма проведення батьківських зборів - виступ класного керівника з подальшими його відповідями на запитання батьків. Зміст для зборів можна почерпнути з психолого - педагогічних книг, газет і журналів, спілкування з вчителями - предметниками, дітьми, батьками, шкільною адміністрацією. Cлід заздалегідь домовитися з фахівцями, які допоможуть вам провести збори – з педагогами - предметниками, соціальним педагогом, шкільним психологом, медичними працівниками. Дуже добре, якщо вдасться залучити до підготовки зборів батьків. Якщо в планах стоїть виступ батьків, необхідно хоча б у загальних рисах обговорити основні тези, напрямки виступу. Визначившись з тематикою, формою проведення та змістом зборів, необхідно підготувати засоби - ілюстрації, документи (наприклад, шкільні щоденники та журнали, нормативні документи - Статут Школи, Правила учнів). Важливо так само встановити час проведення зборів і підготувати для його проведення приміщення, подбавши про його чистоту, провітрювання та забезпечення місць для всіх учасників. Інформація про час і місце проведення зборів повинна бути донесена до батьків завчасно - можна записати її в щоденниках учнів, зателефонувати тим татам і мамам, чия присутність у зв'язку з обговорюваною проблемою дуже важлива для вас. Непогано буде, якщо батьки розпишуться в щоденниках, що ознайомлені з оголошенням про проведення зборів, а якщо не зможуть прийти, то нехай попередять заздалегідь. Завчасне оповіщення дозволить батькам скорегувати свої плани на вечір і знайти час для відвідування батьківських зборів.
Основне виступ на зборах не повинен займати багато часу - ввечері після роботи більшість батьків навряд чи адекватно його сприймуть. Необхідно мати чіткий план проведення зборів - після виступу виділити час на запитання батьків, обговорення інших тем. Бажано про витівки окремих учнів повідомляти їх батькам в індивідуальному порядку (наприклад, в розмові після загальних зборів).Щоб батьки були з самого початку гарним помічниками школи, їх треба активно підключати до вирішення актуальних питань навчально - виховного процесу, залучати до спільного з дітьми позаурочну діяльність.

Батьківська рада, обрана на батьківських зборах, - важлива опора класного керівника. Багато питань педагогу допоможуть вирішити саме члени батьківської ради. На зборах після обговорення організаційних моментів (харчування, фінансово - матеріальних аспектів організації позаурочних заходів, підготовки до іспитів, випускного вечора і т.п.) треба відразу визначити ступінь і форми участі батьків у вирішенні даних проблем.

Педагогу не слід забувати, що батьківські збори, на яких відбувається особиста зустріч класного керівника з батьками його підопічних - важливий засіб формування думки тат і мам про школу, вчителів, яким вони довіряють своє чадо. До зборів слід ретельно готуватися, продумуючи грунтовно його методику і зміст.

 

Положення

 

 

Корисні посилання

Powered by Шаблоны Joomla.|Шаблоны Joomla Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.