В 70-і роки ХХ століття будувався новий житловий район, який в народі прозвали «Космічний». Збільшувалася кількість жителів, народжувались та підростали діти. А в серпні 1972 року по вулиці Північно-Кільцевій 16-А була відкрита нова середня школа №84.
Минали роки… Час диктував свої умови розвитку суспільства. В країні відбувалися зміни. Ці зміни торкнулися і нашої школи. За останні роки педагогічний колектив виріс професійно.
Колектив школи став на шлях створення адаптивної школи. І це відразу позначилося на результатах. Школа має численні перемоги в різноманітних спортивних змаганнях в Комунарському районі. Спортивну роботу в школі організовують і проводять вчителі фізичної культури, які мають достатньо високій рівень майстерності.
Поклав початок спортивним досягненням Константинов В.Ю. (нині працює директором ЗОШ №72). Макєєв В.С. створив програму фізичного розвитку дітей, за якою і працюють вчителі школи. Щороку в стінах школи проходять районні змагання з баскетболу на кубок В.Макєєва. Великий внесок в розвиток спортивної бази внесли також вчителі Сосновська Г.П., Єгорова Л.Ф. та Кошель Д.Б. Уже більше 15 років школа отримує призові місця в районній спартакіаді.
З 1993 року в школі були відкриті спортивні класи. Школа по праву може пишатися тим,що відомий О. Гай є випускником спортивного класу школи №84.
З 1996 року школа перейшла на вибір профілів навчання у старших класах (філологічний, правовий, спортивний).
В 2016 році в школі відкрилися 2 нових комп’ютерних класів, які надають допомогу в оволодінні новими технологіями вчителям та учням.
Центром виховної роботи в школі є історико-краєзнавчий музей. Він відкрив свої двері 14 жовтня 1983 року, до 40-річчя визволення міста Запоріжжя від німецько-фашиських загарбників. Засновником музею був вчитель історії – Роговий Олег Михайлович, його учні, батьки, мешканці мікрорайону школи, ветерани війни. Була створена група активістів, які разом будували музей, збирали матеріали для нього. У 2018 році музею виповнилося 35 років. Під керівництвом Губаревої С.О., вчителя історії та права, завідуючої музеєм, група музею не припиняє свою роботу і донині.
Школа підтримує тісні зв’язки із Запорізькою письменницькою організацією. А тому часто в школі бувають письменники Запорізького краю. Неодноразово відвідували школу Л.Геньба, Г.Лютий, А.Ковтун, Л.Солодовніков, П.Ребро, вдова М. Лиходіда. Також учні школи щорічно відвідують «Літературну гостинну», що існує на базі бібліотеки ім.Комарова та тематичні заходи у бібліотеці-філії №13 ЦБС для дітей м.Запоріжжя в межах співпраці. Зацікавленість учнів літературою, підтримується їх участю в міській літературній грі «Лабіринт». Учні щорічно також беруть участь в районних конкурсах виразного читання і уже третій рік посідають призові місця. Кожного року учні стають учасниками Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика і посідають призові місця.
Кількість випускників з 1973 по 2018 рр: 3115 учнів.
Кількість медалістів: 94 учні.
У 2022 році закладу освіти виповнилося 50 років.
Сторінка із книги про школу...
(ВИЙШЛА У 2013 РОЦІ)
"Тут дитинство і юність дзвенять"
Роки будівництва :1970-ті
Дата відкриття : серпень 1972 р .
Адреса : Північнокільцева, 16-А
Кількість випускників з 1973 по 2013 рр.: 2966 учнів.
Кількість медалістів: 92 учні.
Найвідоміші випускники перших десятиліть:
Мотерухін Аркадій Миколайович ,закінчив школу у 1979 р. У1986 році закінчив Запорізький медінститут .У1995 захистив дисертацію . Працює у Запорізькому державному медичному університеті ,кафедра госпітальної хірургії , зав відділенням Запорізької обласної клінічної лікарні ,лікар-хірург вищої категорії (дані на 2008р).
Козлова Тетяна Олегівна – викладач ЗНУ.
Мухін Ігор – викладач філософії в ЗНТУ.
Черних Валентин Олександрович – Запорізька обласна прокуратура.
Пріт Віктор Іванович – директор Запорізької взуттєвої фабрики "Міда".
Зубов Сергій – зам. директора Запорізької взуттєвої фабрики.
Децик Андрій – командир атомного підводного човна , тихоокеанський флот.
Шумейко Павло – викладач ЗНТУ.
Дубов Костянтин Володимирович – директор приватної єврейської школи.
Товбін Юрій Михайлович – артист , телеведучий , м.Єкатеринбург.
Мантула Наталія –викладач факультету журналістики КПУ м.Запоріжжя.
Томілін Леонід – художник – графік м.Запоріжжя.
Волочан Людмила Іванівна – провізор – аналітик , Запорізька клінічна лікарня.
Бобров Олександр – головний конструктор Дніпропетровського машинобудівного заводу .
Поліщук Віталій – головний інженер комп’ютерної фірми , м. Бровари Київська обл.
Стефанович Станіслав – головний лікар на військовому кораблі м Севастополь.
Мелентьєв Борис – викладач військового училища м. Санк-Петербург.
Мелентьєв Леонід – командир підводного човна м. Санк-Петербург.
Братішкін Іван – головний інженер космодрому Байканур.
Аделєв Іван – начальник Ленінського РОВД м.Запоріжжя.
Гай Олексій – гравець футбольного клубу «Шахтар».
Демихов Дмитро – автор музики та віршів пісні «Жди меня» до однойменної програми на Інтері.
Снігур Наталя – переможниця Кубка Світу-2008 р. по кікбоксингу серед юніорів.
І це лише маленька часточка досягнень наших випускників...