Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Меню сайту

Психолог радить...

 <

Бібліотека

<

Блог для конкурсу

 <

2019-2020 н.р.

25.11.2019 р. Педрада "Формування просоціальної поведінки учнів в умовах превентивно-виховного середовища ЗНЗ"

2017-2018 н.р.

Педрада «Виховання на цінностях – як один з ключових компонентів формування Нової української школи: від теорії до практики».

Виховний процес буде невід’ємною складовою усього освітнього процесу й орієнтуватиметься на загальнолюдські цінності. Виховання не буде винесено в окремі “заняття з моралі”. Формування характеру можливе лише через наскрізний досвід. Усе життя Нової школи буде організоване за моделлю поваги прав людини та демократії. 

Згідно визначення Вікіпедії: «Ці́нність — будь-яке матеріальне або ідеальне явище, яке має значення для людини чи суспільства, заради якого вона діє, витрачає сили, час, гроші, здоров'я тощо, заради якого вона живе. … Цінність — властивість того чи іншого предмета, явища задовольняти потреби, бажання, інтереси соціального суб'єкта (індивіда, групи людей суспільства). 

Як визначається у Концепції нової школи, виховний процес має бути  невід'ємною складовою усього освітнього процесу і орієнтуватиметься на загальнолюдські цінності, зокрема морально-етичні (гідність, чесність, справедливість, турбота, повага до життя, повага до себе та інших людей), соціально-політичні (свобода, демократія, культурне різноманіття, повага до рідної мови і культури, патріотизм, шанобливе ставлення до довкілля, повага до закону, солідарність, відповідальність).

Загальнолюдські цінності не є вродженими, вони набуваються в процесі виховання. Учитель повинен не просто провести урок — 45 хвилин, а реалізувати його разом з учнями. Доцільно застосовувати такі методи викладання, які засновані на співпраці (ігри, проекти (соціальні, дослідницькі), експерименти, групові завдання тощо), залучати учнів до спільної діяльності, що сприятиме їхній соціалізації та дозволятиме успішніше оволодівати суспільним досвідом. 

Цінність кожної дитини у її неповторності. Світогляд людини закладається саме в школі. У школі формується особистість, її громадянська позиція та професійні якості. Школа для дитини – це не просто дім знань із предметів, а дім, де дають освіту для життя. Цінність предметів (знань та умінь) у їх виховній спрямованості.

Нова школа буде підтримуватися електронною платформою www.nus.org.ua i www.nus.inf.ua   для створення і поширення електронних підручників і навчальних курсів для школярів та вчителів: освітній портал з методичними та дидактичними матеріалами, українськими е-енциклопедіями, мультимедійними підручниками та інтерактивними онлайн-ресурсами. Це дасть можливість учителю підвищити ефективність своєї діяльності.

Від теорії до практики. Навчально-методичний посібник “Порадник для вчителя” http://nus.org.ua/articles/vchyteli-ne-propustit-navchalno-metodychnyj-posibnyk-poradnyk-dlya-vchytelya/  

 Посібник №б/н від 15.08.2017 "Громадянська відповідальність. 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5-9 класи" https://base.kristti.com.ua/?p=5054

 

Презентація методичних кейсів ШМО "Здобуття знань через загальнолюдські цінності"

ШМО початкових класів

ШМО історії, права та географії

ШМО хімії, біології та ОЗ

ШМО естетичного циклу 

ШМО іноземних мов

 

 

 

Корисні посилання

Powered by Шаблоны Joomla.|Шаблоны Joomla Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.